HOME <<

Drabina ścienna:

Wstawianie drabin nie jest trudne. Wybieramy ścianę, na której ma znajdować się owa drabina. Zaznaczamy obszar przy ścianie. Następnie szukamy odpowiedniego kierunku na mapie 2D. Do wyboru kierunku służą cztery zielone przyciski "climb" (na obrazku kursor oznacza kierunek spójny z mapą 2D) Po naciśnięciu przycisku - na mapce 2D pojawi się ciemnozielony pasek

 Przycisk TAB na klawiaturze włącza podgląd 2D


 

Dlaczego tak robimy? Ponieważ Lara nie przeszła by na drugą stronę - zwolniła by chwyt automatycznie dochodząc do krawędzi basenu.

 

Przyciskiem DRAW DOORS uzyskujemy podgląd połączonych pokoiZdarza się jednak, że drabina umieszczona jest wysoko,a poniżej znajduje się basen z wodą, przepaść z kolcami lub po prostu prześwit. Wtedy należy zaznaczyć wszystkie poziome płaszczyzna nad drabiną.

Drabina na suficie (monkey) :

Tutaj sprawa jest również prosta. Po prostu zaznaczamy obszar w miejscu, w którym ma powstać drabina na suficie i naciskamy jasnoczerwony przycisk "monkey

Mamy dwa pokoje. Na przykład jeden z nich tworzy basen i chcemy poprowadzić drabinę na suficie przechodzącą nad basenem - (równie dobrze może to być zwykłe pomieszczenie). W pierwszym pokoju (Room1) standardowo zaznaczamy drabinę "monkey". W drugim (Room2) zaznaczamy drabinę w tym samym miejscu co w pierwszym pokoju, by się "nakładały" - (żółte zaznaczenie)

© maax87 2007-2015. © Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.